Dažniausiai užduodami klausimai apie naujagimių fotosesiją | Asta foto
15398
page-template-default,page,page-id-15398,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-12.1,qode-theme-starflix,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Kaip pasiruošti naujagimio fotosesijai

 

Naujagimio fotosesija – kiek skiriasi nuo tradicinės fotosesijos supratimo. Viskas vyksta ramiai ir iš lėto, kūdikio diktuojama eiga. Tai reiškia kad mažyliui išalkus – visada galėsite jį pamaitinti, esant reikalui pakeisime sauskelnes, o pačią fotosesiją stebėsite jaukiai įsitaisę ant sofos, besimėgaudami poilsio valandėle.

 

Naujagimio saugumas fotosesijos metu

Per savo darbo patirtį supratau, kad tai svarbiausia tema, kuria privalo rūpintis naujagimių fotografė, ir kuri sukelia daugiausia nerimo neseniai mažylio susilaukusiems tėvams.

Norėdamos parodyti ypatingą svarbą šiam aspektui, kelios iniciatyvios naujagimių fotografės pradėjome rengti Naujagimio saugumo fotosesijoje mokymus, skirtus naujagimių fotografėms. Visą informaciją dėsto patyrusios naujagimių gydytojos, kurios detaliai aiškina apie naujagimio fiziologiją, psichologiją, kūno kalbą ir kitus niuansus. Naujagimių fotografės, kurios išklausė tokius mokymus, gauna gydytojos pasirašytą sertifikatą bei ženkliuką – logo, kurį gali naudoti ant nuotraukų bei kitoje savo komunikacijoje, – tad tėveliams tai turėti reikšti didesnę fotografės patirtį bei atsakomybę darbe su pačiais mažausiais. Daugiau info galite rasti FB puslapyje „Mums rūpi saugumas“.

Keletas niuansų kaip rūpinuosi naujagimio saugumu prieš ir per fotosesiją:

  • Prieš fotosesiją fotografė persirengia švariais drabužiais;
  • Prieš liesdama kūdikį ir visos fotosesijos metu fotografė dažnai naudoja dezinfekavimo priemonę rankoms;
  • Fotografė užtikrina visų aksesuarų higieną, naudoja švelnią antialerginę skalbimo priemonę;
  • Visi naudojami rekvizitai yra natūralūs, rankų darbo ir parinkti besirūpinant ne tik estetika, bet ir kūdikių saugumu;
  • Prieš fotosesiją studija yra išvėdinama bet kuriuo metų laiku, prišildoma kad kūdikis jaustųsi komfortabiliai;
  • Studijoje stengiamės nevaikščioti su batais, patalpos dažnai plaunamos ir dezinfekuojamos;
  • Studijoje rasite įrengtą vystymo stalą su reikalingais daiktais kūdikio higienai;
  • Fotografuojant kūdikį iš viršaus, fotoaparato diržas visada turi būti fotografei ant kaklo;
  • Fotografė nedirba sirgdama, tokiu atveju fotosesija perkeliama arba šeimai rekomenduojama kita patyrusi fotografė, galinti atlikti užsakymą.

 

Amžius

Naujagimio fotosesiją paprastai stengiuosi daryti kai kūdikiui yra 6-12 dienų. Tai amžius, iki kurio mažyliai išlieka daugiau lankstūs, labiau mieguisti, mažiau reaguojantys į aplinką, tad juos lengviau užmigdyti ir paguldyti norima saugia poza ir fotosesija trunka trumpiau. Išimtis taikoma naujagimiams, kurie gimsta anksčiau nei 37 nėštumo savaitę, tad kreipdamiesi dėl naujagimio fotosesijos galite tai iškart paminėti.

Tačiau jei dėl kažkokių priežaščių nesuspėjote iki šio laiko – drąsiai kreipkitės ir vėliau! Naujagimio tipo fotosesiją galiu padaryti ir 4-5 savaičių amžiaus mažyliams, tik rezultatas priklausys konkrečiai nuo jūsų kūdikio anatomijos ypatumų bei savijautos fotosesijos dieną.

O jeigu rezervavotės Naujagimio fotosesiją dar besilaukdami, belieka pranešti per 2-3 paras po gimimo ir suderinsime Jums patogų laiką.

 

Aksesuarai, drabužėliai

Visais rūbeliais, audiniais, kailiukais ir kitais aksesuarais, reikalingais fotosesijai, rūpinuosi aš. Visi naudojami rekvizitai yra kuo natūralesni – vilna, medvilnė, medis. Pageidaujamas spalvas ir dekoracijas galime suderinti iš anksto arba Jums atvykus į studiją.

Jeigu turite kažką itin mielo širdžiai – močiutės megztą užklotėlį ar kitokią šeimos relikviją – būtinai atsineškite į fotosesiją, būtinai tai įkomponuosime.

Norint fotosesijoje naudoti gyvas gėles prašau informuokite iš anksto ir galėsiu patarti bei pasirūpinti.

Šeimai planuojant fotografuotis kartu su kūdikiu, siūlau pasiderinti aprangą spalviškai. 

 

Naujagimio pozos

Visos pozos, kuriomis pozuojamas naujagimis, yra atliekamos įsisavinus daug teorinių ir praktinių žinių apie kūdikių anatomiją, bei yra visiškai saugios Jūsų kūdikiui. Pozos, kuriomis bus fotografuojamas būtent Jūsų kūdikis, dažniausiai priklauso nuo konkretaus mažylio anatomijos ypatybių ir jo patogumo, tarkim pilvuko jautrumas gali būti priežastimi dėl kurios fotografuosiu vaikelį gulint ant nugaros.

Kartais naujagimiai turi gimdymo traumų – nebijokite kreiptis ir tokiu atveju, tik informuokite apie tai iš anksto ir parinksiu saugias pozas, užtikrinančias jūsų vaiko saugumą ir patogumą.

 

Trukmė

Fotosesijos trukmė priklauso nuo Jūsų pasirinkto nuotraukų skaičiaus bei Jūsų kūdikio savijautos fotosesijos metu. Kūdikio valgymui, sauskelnių keitimui ir raminimui skiriu tiek laiko kiek reikia, jokios skubos nėra. Vidutiniškai užtrunkame apie 2 val.

 

Rezervacija

Rekomenduoju dar laukiantis išsirinkti naujagimio fotografę su širdžiai artima stilistika bei darbo su naujagimiais patirtimi, – kas užtikrins Jūsų mažylio saugumą. Rezervacija vyksta pagal gydytojų numatytą preliminarią gimdymo datą, kuri vėliau koreguojama pagal tai, kada tiksliai susilaukiate mažylio.

Jeigu prieš kelias dienas susilaukėte kūdikio, rekomenduoju susisiekti kuo greičiau, kad galėčiau surasti laisvą laiką Jūsų fotosesijai studijoje.

 

Ką turėti su savimi atvykstant į naujagimio fotosesiją?

Kūdikiui pasiimkite daugiau negu įprasta sauskelnių, pieno mišinuko jeigu nemaitinate krūtimi. 

Studijoje bus šilta, tad apsirenkite lengvus drabužius.

 

Vieta

Fotosesija vyksta jaukioje, šiltoje, pritaikytoje naujagimių ir kūdikių fotografijai studijoje Vilniuje, pirmoje dienos pusėje, nes fotografuoju prie dienos šviesos.

Jeigu dar turite bet kokių klausimų susijusių su naujagimio fotosesija – drąsiai klauskite, man svarbu į juos atsakyti,- kad būtumėte ramūs ir žinotumėte ko tikėtis.

Mamytėms ir Tėveliams labai svarbu atsakingai pasirinkti turinčią patirties naujagimių fotografę, nes nuo tėvų vidinės savijautos tiesiogiai priklauso ir kūdikio ramybė. Tad jaudintis prieš fotosesiją tikrai nereikėtų – jeigu mažylis miegos – darysime vienas pozas, jeigu ne – kitas. Naujagimių fotografijoje svarbiausia – atsipalaiduoti bei pasitikėti fotografe.

Kaip pasiruošti kūdikio fotosesijai

 

Amžius

Kūdikio fotosesija skirta 2-12 mėnesių amžiaus mažyliui, vienam arba su šeimos nariais.

 

Aksesuarai, drabužėliai

Visais rūbeliais, kailiukais ir kitais aksesuarais, reikalingais fotosesijai, rūpinasi fotografė.  Paaugusiems mažyliams studijoje rasite įvairių spalvų drabužėlių, galėsite pasirinkti labiau patinkančius. Visi naudojami rekvizitai yra kuo natūralesni – vilna, medvilnė, medis. Pageidaujamas spalvas ir dekoracijas galime suderinti iš anksto.

Jeigu turite kažką itin mielo širdžiai – močiutės megztą užklotėlį ar kitokią šeimos relikviją –  atsineškite tai į fotosesiją, būtinai įkomponuosime.

Norint fotosesijoje naudoti gyvas gėles prašau informuokite iš anksto ir galėsiu patarti bei pasirūpinti. Galite užsakyti gyvų gėlių galvajuostę mergaitėms.

Šeimai planuojant fotografuotis kartu su kūdikiu, siūlau pasiderinti aprangą spalviškai. Daugiau matosi viršutinė kūno dalis, avalyne rūpintis nereikia.

 

Kūdikio pozos

Kūdikis fotografuojamas pagal jo su amžiumi įgytus sugebėjimus, t.y. jeigu kūdikiui apie 3-4 mėnesiai – jis tikriausiai jau gulės ant pilvuko ir stipriai laikys galvą pasirėmęs rankytėmis. Apie 6-7 mėnesių kūdikiai pradeda sėdėti, o 9-11 mėnesių stovi pasilaikydami kokio daikto.

 

Trukmė

Fotosesija trunka apie 20-50 min. priklausomai nuo jūsų norimo nuotraukų kiekio bei kūdikio savijautos. Tai yra optimalus laikas kiek kūdikiai gali išlaikyti dėmesį bei koncentraciją į dominančius dalykus.

 

Rezervacija

Rezervuoti datą fotosesijai siūlau bent prieš kelias savaites, kad galėtume suderinti jums patogų laiką. Laiką dienos metu geriausia rinktis pagal tai, kada jūsų mažylis būna geriausios nuotaikos, pamiegojęs ir pavalgęs.

 

Ką turėti su savimi atvykstant į kūdikio fotosesiją?

Pasiimkite kelis mažylio mėgstamus žaislus – jie padės jam greičiau pasijusti drąsiau naujoje aplinkoje. Turėkite kelias sauskelnes, atsigerti to ką paprastai duodate bei mėgstamą neteplų užkanduką jeigu kūdikis jau vyresnis.

 

Vieta

Fotosesija vyksta jaukioje šiltoje studijoje Vilniuje, pirmoje dienos pusėje, nes fotografuoju prie dienos šviesos.

Jeigu dar turite bet kokių klausimų susijusių su kūdikio fotosesija – drąsiai klauskite, man svarbu į juos atsakyti,- kad būtumėte ramūs ir žinotumėte ko tikėtis.